İnternet Zamanla Şimdiki Cazibesini Kaybeder Mi ?

İnternet zamanla içerisinde elbette bir takım değişikliklere gidecektir. Fakat bu biz kullanıcıların avantajına olacak şekilde düzenlenecektir. İnternet kullanıcıları interneti tercih etmelerinde ki en temel sebeplerinden birisi istenilen içerik veya nesneye en çabuk ve hızlı bir şekilde ulaşmaktır. Üreticilerden bunların bilincinde olduğu için yapılan tüm düzenleme ve geliştirmeler. Bu yönde yapılıyor. Kullanıcıya en hızlı, sade ve kolay şekilde bilgi akışı sağlamak oluyor. Bu da kullanıcıyı İnternet’e bağlı kalmayı hedefleyen ve kopamayan kullanıcı kitlesini giderek arttırıyor.

İnternet İçin oluşturulan tüm site ve aplikasyonlar artık bir şeylerin daha hızlı gerçekleştirilmesi için yapılıyor Örneğin; bir banka hesabından başka bir hesaba para transferi yapılması. Artık hiç bankaya bile gitmeye gerek kalmadan bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

Tüm bunların oluşumu esnasında tabi akıllara takılan ” bu hız bizim düşmanımız mı?” sorusu geliyor fakat burada İnternet Zamanla Şimdiki Cazibesini Kaybeder Mi ?kavranması gerek en önemli etken bunu kullanıcının belirlemesi oluyor. Bu hıza ayak uydurmaktan ziyade bu hızı nasıl kullanacağını öğrenmek gerekiyor. Elbette ki şimdiki kadar sade ve yalın olarak olmaktan çıkan uygulamaların arasında bu biraz daha zorlaşacaktır. Ama temelden beri internet hakkın da ufakta olsa bilgi sahibi olarak gelişmiş bir topluma internetin cazibesini kaybeder demek mantıklı olmaz. Zaten internet kullanıcılığı aktif bir hale getirip sürekli meşgale olarak kullanan insanların yanında tüm meslek hayatını bunun üzerine adamış ve çalışmalar yapan birçok kuruluş veya kişi varken ve bu kişiler gün geçtikçe çoğalmaya ve artmaya başlamışken. Buna olan bağlılık ve ilgi azalmaktansa artarak çoğalması yönünde gelişen bir olay olacaktır…

İnternet zamanla şimdiki cazibesini kaybeder mi?

Bu sorunun cevabı da şu şekilde olmalıdır. Başlayan ve biten bir döngüde devam eden değil, sürekli üzerine koyarak çoğalan. Bir zamanlar olmaz denilen çoğu şeyin şimdi bir tık uzağında olduğun ve ucu bucağı olmayan bu bilgi denizin hiç bir zaman azalmayacağı bir dünya da yaşayacağız bundan emin olabilirsiniz.