Volkan Çevik Kimdir?

Volkan Çevik Eğitim Hayatı

Kabataş Erkek Lisesi’nden 1994’te mezun olmuştur. Üniversite sınavında Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazandıktan sonra Endüstri Mühendisliği bölümünü okumuştur. Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi alanında Boğaziçi Üniversitesi’nde 2000-2003 yılları arasında yüksek lisans yapmıştır.

Volkan Çevik İş Hayatı

İş hayatına başlamadan önce BT uzmanlığı almıştır. İş hayatına 2003 yılında Index Bilgisayar’da başlamıştır. Burada Kanal Satış Müdürü olarak görev yapmıştır. Volkan Çevik Index Bilgisayar’da 4 yıl çalışmıştır. Daha sonra GittiGidiyor ve Electro World markalarında çalışmıştır. Satış ve iş geliştirme alanlarında görevler üstlenmiştir. Buralardaki kariyerinden sonra n11.com’da Satış Müdürü olarak çalışmıştır.

Index Grup markalarından biri olan Homend’de 2017 yılı Ocak ayı itibariye çalışmaktadır. Homend’de Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Başarılı bir mühendis olan Volkan Çevik iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Homend Hakkında

Homend, 2009 yılının Haziran ayında kurulmuştur. Homend, elektrikli ev aletleri üreten bir markadır. Kuruluşundan sonra on beş ay boyunca Endüstri Mühendisleri tarafından alanında Ar-Ge çalışmaları yapılmıştır. 2010 yılının Eylül ayında otuz üç farklı ürünle ilk lansmanını yapmıştır. Homend’i diğer markalardan ayıran en önemli özelliği, ürünlerin üretiminde sağlıklı ürünler kullanmakta ve özellikle düşük enerji tüketen doğa dostu ürünler geliştirmektedir. Yenilikçi Homend ürünlerinin satışı 650’den fazla satış noktasında gerçekleştirilmektedir. Ürettiği elektrik aletleriyle hem yurt dışında hem de Türkiye’de birçok ödüle layık görülmüştür.

Homend’in Aldığı Ödüller

-Red Dot Design Award’da (Almanya), Çay Makinesi ile Red Dot Winner ödülünü, Kahve Makinesi ve Mutfak Robotu ile Red Dot Honourable Mention ödülünü aldı.

-“Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”nde ise “Üstün Tasarım” ödülünü Konuşan Çay makinesi, “İyi Tasarım” ödülünü de Paslanmaz Çelik Konuşan Çay Makinesi, Paslanmaz Çelik Kahve Makinesi, Plastik Kahve Makinesi ve Çok Amaçlı Mutfak Robotu ürünleriyle aldı.