Geleceğin Teknolojisi; İnsan

Teknoloji, insanoğlunun var gücüyle geliştirmeye çalıştığı, alemler ötesine gideceğini düşündüğü bilimsel ve zihinsel konudur. Bugün, Dünya üzerindeki her insanın iletişimi teknoloji sayesinde gerçekleşmektedir. İnsanların Dünya yaşamlarını daha kolay hale getiren, pratiklik sunan, insan gücünü yormadan verimli kullanmak üzere geliştirilen icatlardan oluşmaktadır. Teknolojinin temel unsuru akıldır ve teknolojinin geleceği insandır. İnsanların teknolojiyle geliştirdiği her ürün ve icat, bir akıl tarafından tasarlanmaktadır. Çekirdek temel, düşünceden gelmektedir.

 Teknolojide Aklın rolü nedir?

Zihniyle sınırsız galaksilere gidebilen insanlar, fiziksel gerçeklik sağlamak adına teknolojik cihazlar geliştirmektedirler. İnsan zekası kullanılarak, Dünya içerisindeki ham maddeler kullanılarak, teknoloji yüklemesi yapılmaktadır. Teknoloji biliminde, insan kendi sınırlarını ve akıl üstü düşlerini- düşüncelerini gerçekleştirmek üzere yol almaktadır. Son yılların en başarılı teknolojisi olarak nano teknoloji görülmektedir.

 İnsan Hücresi Kullanılarak Uzay Araçları Üretilebilir mi?

Nano teknolojinin keşfi, kök hücrelerin bulunması ve yararlanılması gelişmeleriyle, bilim adamları yeni alanlara yönelmektedir. İnsanoğlunun bilimle buluştuğu tarihlerden bu yana, hep uzay seyahati, farklı gezegen arayışları ve yaşanması muhtemel gezegenleri aramak ve varmak üzere faaliyet geliştirmektedirler. Yani temel düşünce, insanlığı uzaya taşımak. Bunun için tek ve temel hedef, nefes alma tekniğini geliştirmekle mümkündür.

Tıpkı su altında nefes alabilmek gibi. MTA çalışmalarından elde edilen madenler, uzay teknolojin geleceği araçlarını geliştirmekte kullanılmaktadır. Kuarkların keşfedilmesiyle, teknolojik alanlardaki icatlar gelişmektedir. Gelecekte kullanılacak teknoloji; insan zekası ve insanın bio enerjik bünyesinden alınan binde bir hücrelerle geliştirilecektir. Teknolojik tespitler, insan dna’sına yönelmektedir.