Doğum Haritasında Doğum Saatinin Önemi Var Mıdır ?

Doğum haritası kişiliğin ve pek çok astroloğa göre insanın geleceğinin anahtarıdır, doğum saati ise bu haritadaki her öğenin yerli yerine oturmasını sağlayan bir kilit noktadır. Doğum saati sayesinde, haritadaki belki de en önemli şey olan yükselen burç belirlenir, sonrasında gezegenlerin açısal konumları çıkartılır.

 Doğum Haritasında Doğum Saatinin Önemi Var mıdır?            

Günümüzde pek çok aile bebeklerinin doğum haritalarına doğumdan önce baktırıp, bebeğin doğum saatini en uygun olacak yükselen burca göre ayarlamaya çalışmaktadır. Kısacası doğum saati insanın karakteri, nasıl bir hayat sürme ihtimali olduğu, yetenekleri ve şansıyla ilgili doğum tarihinden çok daha fazla detay vermektedir.

 Yükselen Burç Nedir?

Doğum Haritasında Doğum Saatinin Önemi Var Mıdır ?Yükselen burç, adı üstünde doğum anınızda yaşadığımız gezegen olan Dünya merkez alındığında, ufuk çizgisine en yakın olan yıldızın temsil ettiği. Uzmanlara göre kişinin benliği hakkında, güneş burcuna nazaran daha detaylı ve derin bilgi vermektedir. Güneş burcu doğum gününe göre belirlenir ve insanın dış dünya, diğer insanlar tarafından nasıl algılandığını anlatır, bir nevi ilk izlenimdir. Yükselen burç ise gerçekte kim olduğunuzla alakalıdır. Diğer insanlarla samimiyet kurduğunuzda, kendinizi tamamen açtığınızda yansıttığınız gerçek yüzünüzdür. Yükselen burç, maskelerden arınmış, gerçek “siz” demektir.

 Doğum Saati Bilinmiyorsa?

Doğum saati, astrolojinin günümüzdeki kadar popüler olmadığı eski dönemlerde çok da dikkat edilen bir detay olmadığından pek çok kişi doğum saatini tam olarak bilmez. İki üç dakikalık oynamalar bu hususta çok da mühim olmamakla birlikte, kişinin doğum saati hakkında hiçbir bilgisi olmadığı durumlarda uzman astrologlar detaylı ve farklı hesaplamalar, kişinin yaşantısında damga vuran önemli olayların tarihleri ile gökyüzündeki gezegen hareketlerini karşılaştırarak kişinin doğum saatini en yakın tahminle bulabilmekte, buna uygun olarak işaretleri yerine koyarak kişiye en uygun haritayı çıkarabilmektedirler.