Bitcoin İşlemleri – Alım ve Satım İşlemleri

BİTCOİN NEDİR?

2008 senesinde alt yapısı hazırlanan Bitcoin, 2009 yılında Avustralyalı iş adamı tarafından piyasaya sürülmüştür. Kripto para olarak anılan Bitcoin, herhangi bir hükümet ya da devlete bağlı olmayan bağımsız dijital para birimidir.

Bitcoin işlemlerinin zamanla değer kazanması ile Bitcoin nereden alınır sorularını soran kişi sayısı da artmıştır. Bitcoin işlemlerini yapmak çok kolaydır. Bunun için öncelikle güvenilir bir site seçmek gerekmektedir.

Bitcoin al sat işlemleri belirli adımlar ile yapılmaktadır. Bu adımlarda işlemlerin dikkatli bir şekilde yapılması ve alım – satım işlemlerinde piyasanın takip edilmesi gerekmektedir. Aşağıda Bitcoin’in nasıl alınacağı anlatılmıştır.

BİTCOİN ALIM – SATIM İŞLEMLERİ

Bitcoin işlemleri için ilk olarak bir cüzdan alınmalıdır. Mining denilen madencilik işlemlerinin yapıldığı Bitcoin alınırken ya da satılırken fiyatlarının takip edilmesi, elde edilecek olan karı artırmaktadır. Buna göre fiyatlar yükseldiği zaman elinizde bulunan Bitcoini satarsanız, karını artırırsınız. Ancak düşük fiyatla satım işlemi yapıldığı zaman elde edilen kar da azalacaktır.

Bitcoin alım işlemleri için üye olunan siteden Bitcoin alma menüsü seçilir. Daha sonra işlem yapılacak olan para birimi seçilir. Dolar, Euro ya da diğer para birimlerinden biri seçilerek işlem onaylanır. Bunun dışında Bitcoin satın almak için de yine aynı siteden Bitcoin al işlemine tıklanarak para birimi seçilir ve işlem onaylanır. Bitcoin’in güncel fiyatını herhangi bir birim belirlememektedir. Bitcoin kullanıcılarının talep ile arzları Bitcoin fiyatını ve bunun sonucunda da kazancı belirlemektedir.

One thought on “Bitcoin İşlemleri – Alım ve Satım İşlemleri

  1. Hülya Darıca Post author

    geçenlerde çiftlik bank durumu yaşandı tosuncu adında bir vatandaş herkesi kandırıp ülkeyi terk etti. Bitcoin için bir kaç cümle kullanmış bu konu da ne düşünüyorsunuz bilmiyorum bitcoin de bir gün patlak verir mi acaba