Bitcoin Ve Ethereum Satın Alma İşlemleri

Kredi Kartı İle Bitcoin Alma İşlemi

Kripto para sistemleri özellikle son dönemlerde fazlası ile gelişmiştir. İlk olarak Bitcoin ile başlayan kripto para rüzgarı, sonrasında piyasaya sürülen çeşitli kripto paralar ile devam etmiştir. 2008 yılında projelendirilmeye başlanan Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk yıllarında pek değeri anlaşılmayan Bitcoin, zamanla değerlenmeye başlamış ve şimdilerde kripto para birimleri içinde en yüksek değere sahip olan coindir.

Bitcoin alabilmek için öncelikle bir cüzdan sahibi olunması gerekmektedir. Mining sistemi ile yapılan Bitcoin işlemleri için bir nevi madencilik yapılmaktadır. Öncelikle bir Bitcoin borsası işlemi yapılacak olan bir sistem seçilir. Bu aşamada iyi bir araştırma yapılarak güvenilir bir sitenin seçilmesi gerekmektedir.

Bitcoin sisteminde en çok beğenilen özelliklerden biri de üyelik aşamasında özel bilgilerin verilmesine gerek olmamasıdır. Gerekli işlemler sonrasında üyelik aktif edilir ve hesaba bir miktar para yatırılarak Bitcoin satın alınır. Bu sayede Bitcoin madenciliğine başlamış olunur.

Bitcoin alma işlemleri çok kolaydır. Zamanla geliştirilen sistemler sonrasında kredi kartı ile bitcoin alma işlemleri geliştirilmiştir. Bu nedenle Kredi kartı ile Bitcoin almanın en kolay ve en güvenilir yolu seçilmeye çalışılmaktadır.

Kredi kartı ile bitcoin alma işlemlerinde herhangi bir şekilde kimlik onayına gerek yoktur. Bu konuda hizmet veren belirli sitelerden biri seçilir. Her site kendi kurallar çerçevesinde bir onaya gerek olmadan 50,000 dolara kadar işlem yapılmasına onay verilmektedir.

Bitcoin sisteminde üyelik işlemleri gerçekleştirildikten sonra, kredi kartı ile Bitcoin satın alınan sitelerden birine de üye olunur. Üyelik aşamasında e – mail, şifre gibi sistemler kullanılabildiği gibi Google ya da Facebook yöntemlerinden de yararlanılabilmektedir.

Siteye giriş işlemi yapıldıktan sonra Login kısmından giriş yapılır ve yine aynı menüde bulunan Deposit bölümünden para yatırma seçeneği seçilir. Daha sonra Add a new card linkine tıklanarak kart bilgileri ekrana girilir. İşlem esnasında kartın kişiye ait olduğunun anlaşılması için bazı güvenilirlik aşamaları düzenlenerek işlem gerçekleştirilir.

Kredi Kartı İle Ethereum Satın Almak

Bitcoin sisteminden sonra en çok tutulan kripto paraların başında Ethereum gelmektedir. Kendini zamanla geliştiren Ethereum’un Bitcoin’i geçeceği düşünülmektedir. Ethereum almak için de öncelikle bir bitcoin cüzdanına sahip olunması gerekmektedir.

Bir bitcoin sitesine girilerek üye olunur ve bitcoin için cüzdan alınarak para yatırılır ve bitcoin satın alınarak işleme başlanmış olunur. Daha sonrasında kredi kartı ile ethereum alma işlemi için hizmet veren borsa sitelerinden biri seçilir. Bu sitenin üyelik aşamalarından geçilerek Ethereum satın alma işlemine geçilir.

Üye olunan sitede kredi kartı ile ethereum alma işlemi için gerekli olan menü adımları gerçekleştirilmelidir. Ethereum satın al kısmından işlemlere devam edilir. Bu adımda kredi kartı bilgileri istenir. Kart üzerinde yer alan bilgiler girildikten sonra Ethereum hızlı ve kolay bir şekilde ucuza alınmış olmaktadır.