Ev Dekorasyonuna Nasıl Başlanır

Ev dekorasyonuna nasıl başlanır? Sorusunun cevabı düşündüğünüzden daha basittir. Dekorasyonu yapılacak evin odalarının kesin boyutları bilinmelidir. Tahminlerle yapılacak dekorasyonlar alan kaybı, odanın ferahlığını ve konforunu kaybetmesine neden olabilir. Dekorasyonu yapılacak mekanın kesin boyutları öğrenildikten sonra oda için bir konsept belirlenir. Bu konsepte göre ilerde uygun renk ve mobilyalar seçilir.

Açık renkler her zaman odayı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir. Büyük odalarda koyu renkler ile de odaya farklı bir hava katılabilir. Dilerseniz duvarlar için duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Duvar renkleri ve tasarımı tamamlandığına göre şimdi sıra parkelerde. Parke seçimi oldukça önemlidir yanlış parke seçmek odayı olduğundan küçük ve boğucu gösterebilir. Parkeler duvar renginden bir kaç ton koyu veya açık seçildiğinde göze hitap eden şık bir odaya sahip olacaksınız. Daha sonra seçtiğiniz odayı ne amaç ile kullanılacağına karar verin. Mobilyalarınızı seçmeye başlayabilirsiniz. Belirlenen konsepte uygun eşyalar doğru yerlerden alınmalıdır.

Alanı daraltmamak için fazla eşyadan kaçınılmalı aşırı aksesuara boğulmamalıdır. Sadelik sizlere her zaman huzur verecektir. Doğru mobilya seçimi için önceden mobilyaların neler olacağı genişlik, uzunluk, renk, model, desenleri gibi bazı özellikler kesin olarak belirlenmelidir. Böylelikle hayalinizde ki odayı doğru olarak oluşturmak daha kolay olacaktır. Yatak ve çocuk odalarından odada daha çok zaman geçirecek kişinin fikirleri alınmalıdır. Renk, mobilya ve aksesuarlar da kişiye göre seçilmelidir. Böylelikle oda kullanacak kişinin tarzını yansıtmış olacaktır.

Unutmayın pahalı ürünler her zaman en kaliteli ürün anlamına gelmez. Alacağınız ürünlerin kaliteli ve konforlu olmasına dikkat edin. Ucuz ürünler başlarda çok güzel gelseler de yakın zamanda sizlere sıkıntı yaşatabilir. Uzun süre kullanabileceğiniz ürünler hem kafanızın hem de cebinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Bu adımları uygulayarak kendi başınıza evinizi yeniden yaratabilir kendi tarzınızı mükemmel bir şekilde yansıtabilirsiniz.